اگر شرکت هستید.

به قطره می پیوندم, اگر شرکت هستید

یکی از امیدهای ما در قطره برای مقابله با گستردگی نیازهای دارویی بیماران نیازمند قطره همکاری و کمک‌های شرکت‌ها و نهادهاست. از این نظر ضمن استقبال از همکاری با کلیه صنایع و نهادهای دغدغه‌مند، ما امیدواریم در اولین قدم فرصت های همکاری و کمک صنایع دارویی که علاوه بر نقش اساسی در زنجيره سلامت در خدمات انسان دوستانه نيز پیش قدم هستند این مسیر را پیش ببریم. 

 

قطره فرصت مسوؤلیت اجتماعی شرکت‌های تولیدی، وارداتی و پخش دارو به حساب آمده، مشارکت در تامین دارویی و حمایت دارو-درمانی بیمار یکی از بارزترین و عالی‌ترین روش های انجام فعالیت و مسئولیت اجتماعی است. با توجه به همسویی هدف جمعیت قطره و شرکت‌های دارویی از منظر تسهیل و تامین سلامت برای بیماران، قطره از شرکت‌های دارویی جهت مشارکت در تامین داروهای مددجویان دعوت به همکاری می‌کند.

 

از بزرگان صنعت دارو درباره قطره بخوانید

طریقت بجز خدمت خلق نیست
به تسبیح و سجاده و دلق نیست
(سعدی)

در این روزهایی که فشار اقتصادی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه بطور وضوح مشاهده می‌شود وظیفه خود را بطور منظم و مسئولانه انجام دهیم. انشاء‌الله موفق باشید.

دکتر مرتضی نیلفروشان
پیشکسوت صنعت داروسازی کشور

کسی که یک نفر را نجات دهد ،انگار همه مردم را زنده کرده است. سوره مائده آیه ۳۲

صنایع داروسازی به عنوان ضامن استقلال و امنیت کشور در حوزه سلامت ، در کنار تامین داروی مورد نیاز کشور، حمایت از بیماران بی بضاعت را وظیفه اجتماعی خود می‌دانند.

دکتر محمد عبده زاده
رئیس هیأت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران

تاسیس قطره به عنوان حرکت در مسیر خیر اندیشی توسط دانشجویان آینده ساز یادگار ارزشمند و ماندگار در دانشکده داروسازی تهران است، خیر ماندگار یعنی همین.

دکتر کبریایی زاده
هیئت علمی دانشگاه تهران و عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران

داروساز عزت و شرفش را در دانشکده داروسازی در گرو خدمت به بیماران گذاشته است.

صنعت داروسازی در سخت‌ترین شرایط با تامین پیچیده‌ترین دارو‌ها یاور بیماران ایرانی بوده و اکنون در کنار همت دانشجویان داروسازی در حد توان یاریگر بیماران مستمند خواهد بود.

دکتر هاله حامدی فر
هم بنیانگذار گروه دارویی سیناژن و عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران

دستگيرى از مستمندان در همه مكاتب انسانى و الهى امرى موكد است و شايد بهترين آن در جهت تامين سلامت جسم و روان نيازمندان باشد. همه دنيا توليد كنندگان كالا و خدمات بعنوان مسئوليت اجتماعي خود را موظف به امورى در جهت كمك به رفع كمبودهاى اجتماع براى نيازمندان می‌دانند و عمل می‌كنند. در كشور ما هم بخش زيادى از سازندگان اقتصاد كشور به اين امر خير متعهد و مشغولند.

لذا ما داروسازان هم متعهد به اين امر نيكو و خداپسندانه مشغول و مشاركت بيشتر خواهيم نمود. بديهى است نيكوتر خواهد بود كه اين نوع خدمات در غالب سازمانى طراحى و در جهت رفع نياز مددجويان هدايت شود.

اينجانب بشدت اين امر خير را حمايت و دوستان را نيز ترغيب به مشاركت می‌كنم.

دکتر محمود نجفى عرب
عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران

با توجه به شرایط اقتصادی، تورم و افزایش نرخ بیکاری سفره مردم روزبه‌روز خالی‌تر می‌شود. این موضوع می‌تواند سبب افزایش بیماری‌های جسمی و روحی شود و در عین حال توانایی آنان برای درمان این بیماری‌ها را نیز کاهش می‌دهد. در حقیقت سوال این است که وقتی فردی توانایی تأمین خوراک خود را ندارد، چطور می‌تواند برای حفظ سلامتش هزینه کند؟ فقر و نیاز فوری به امکانات بهداشتی در کشور ما نیز به شکلی فراگیر وجود دارد. به همین دلیل از سال‌های گذشته تا به امروز سازمان‌ها و مؤسسات خیریۀ زیادی با کمک مردم پایه‌گذاری شده‌اند.

دکتر مرتضی خیرآبادی
عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران

تا آنجا که من فهمیدم قریب به دویست آیه در قرآن در خصوص احسان و نیکوکاری و شقوق مختلف کمک به نیازمندان صحبت کرده و جالب اینکه از نماز که ستون دین نامیده شده در حدود یکصد آیه یاد شده و در عین حال در بسیاری از موارد نماز با انفاق همراه شده که حاکی از اهمیت احسان و نیکوکاری در سطح جامعه است.

خوشبختانه در مجموعه دارویی کشور نیز انسان های بزرگ، بی ادعا و سخاوتمندی وجود دارد که رفاقت با آنها مایه مباهات است.

بنده نیز این پیام را در مجموعه سازمانی خود منعکس خواهم کرد.

دکتر مرتضی آذرنوش
پیشکسوت صنعت داروسازی

گر بود عمر به میخانه روم بار دگر

بجز از خدمت رندان نکنم کار دگر

دکتر مسعود باقری
فعال عرصه صنایع دارویی

امر خیر در دستگیری از نیازمندان انشاالله مورد قبول درگاه احدیت قرار گیرد.

دکتر مسعود عبدالکریمی
مدیرعامل شرکت داروسازی تهران دارو

داروسازان در صنعت داروسازی عمری است که تلاش می‌کنند تا داروها با قیمت منصفانه در دسترس جامعه باشد و بی تردید از تولید تا توزیع داروخانه این رسالت را در دستور کار دارند، همچون کشورهای دیگر. خصوصاً در مورد تامین داروهای خاص، جامعه داروسازی وظیفه دارد بطور منسجم در هر زمینه با نهایت توان نهادسازی نموده و در کمک رسانی پیشرو باشد. رساندن دارو از هر طریقی چه با کمک شخصی و چه گروهی از جمله تکالیف نانوشته داروسازان بود و برطرف کردن آلام بیماران افتخار ماست.

دکتر علی منتصری
فعال عرصه صنعت داروسازی

"انسانهای بزرگ همواره دغدغه کمک به دیگران را دارند"

شما عزیزان در سخت‌ترین شرایط، نیازهای دارویی بیماران را تامین نموده اید. همگی کم و بیش کار خیر انجام می‌دهید و چه عالیست که به همت دانشجویان نخبه داروسازی این مرز و بوم بستری فراهم شده که کمک‌های خیرخواهانه شما در زمینه فعالیت‌های حرفه‌ای‌تان تجمیع و به دست نیازمندان واقعی برسد.

دكتر فرهت
عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین

همان‌طور که جامعه داروسازی با تولید دارو باعث تسکین آلام دردمندان می‌شود، با کمک‌های مالی و‌دارویی هم می‌تواند نیازمندان را یاری نماید.

مهندس حسن ریاحی
عضو هیئت‌ مدیره و بازرس اول سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران

با مردم و در كنار نيازمندان،

حقی است بر عهده فعالین دارویی که علاوه بر تامين دارو برای همه، در خدمتی انسان دوستانه با اهداء مداوم كمک‌های مالی و با همت خيريه دانشجويان داروسازی «قطره» در تامين داروهای بيماران صعب العلاج نيازمند نيز سهيم باشيم.

دکتر ابوالحسن احمدیانی
پیشکسوت عرصه داروسازی